Reklamı Geç
Advert
Advert

Kuzey Kıbrıs Mitt 2018’de temsil edildi

Kuzey Kıbrıs markası, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Moskova Seyahat ve Turizm Fuarı’nda MITT 2018’de temsil edildi.

Kuzey Kıbrıs Mitt 2018’de temsil edildi

Bakanlık ve sektör yetkililerinin ülkeye daha fazla ülkeden turist gönderilmesine ve karşılıklı işbirliği olanaklarının gelişmesine yönelik olarak uluslararası tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştirilen fuarda ayrıca zengin görsellerle donatılmış standı ziyaret eden konuklara kitle, kültür, sağlık, eko ve diğer alternatif turizm çeşitleri tanıtıldı.

30 bin kişinin ziyaret ettiği Fuar, dünyanın da en büyük 5 turizm fuarı arasında gösteriliyor.

Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Kuzey Kıbrıs son 1,5 yılda turizmde önemli bir başarı hikayesine imza attı ve geleceğe güvenle bakıyor” dedi.
Ataoğlu, dünya turizm pazarının küresel, bölgesel ve yerel gelişmelere paralel olarak her geçen gün değiştiğini söyledi.
Teknolojik yeniliklerden, politik anlaşmazlıklara ekonomik faktörlere kadar birçok farklı unsurun seyahat eğilimlerini belirlediğini ifade eden Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın kabul gören bir destinasyon olma yolunda ilerlediğini kaydetti.
2017 yılı sonunda Turizm sektörü ve ekonomisinin, adaya gelen turist sayısının, toplam yolcu sayılarının, gecelemelerin ve doluluk oranlarının zirve yaptığını ifade eden Ataoğlu, Tanıtım ve pazarlama çalışmalarının bu rakamlara doğrudan etki ettiğini söyledi.
“Bu bilinçle 2019 ‘a yönelik olarak tur operatörleri nezdinde ve çeşitli mecralarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini sürdüreceğiz” diyen Bakan Ataoğlu, “Birçok turizm çeşidi ile ziyaretçilere alternatif tatil imkanları sunan ülkemiz, yaklaşık 22 bin yatak kapasitesi, yüksek standartlı tesislerimiz yanısıra küçük orta ölçekli tesislerde de alternatif turizm çeşitleri ile hizmet vermektedir” şeklinde konuştu.
Bakan Ataoğlu,” tatil tercihlerini geçmişten bugüne ülkemizden yana kullanan ülkelerdeki tanıtım organizasyonlarına ve fuarlara özel bir önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım stratejisinde köklü değişikliğe gittiğini vurgulayarak daha önce sadece deniz, kum, güneş temalı tanıtımların sağlık, EKO, spor gibi daha farklı alanlarla zenginleştirildiğini belirtti.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor