Reklamı Geç
Advert
Advert

DP ailesi Taşkınköy’ü ziyaret etti

DP ailesi Taşkınköy’ü ziyaret etti

24 Haziran seçimleri için çalışmalarını yoğunlaştıran Demokrat Parti (DP), dün de Lefkoşa’nın en büyük mahallelerinden Taşkınköy’de vatandaşlarla buluştu. Ziyarete geçirdiği talihsiz kaza nedeniyle istirahat eden Lefkoşa Belediye Başkanı Gencay Eroğlu katılamadı. 

Lefkoşa İlçe Başkanı Rauf Denktaş başkanlığındaki heyette, belediye meclisi adaylarının yanı sıra parti temsilcileri de yer alırken, vatandaşlarla Taşkınköy’ün büyüyen sorunları ele alındı.

Taşkınköy, çöp, koku ve sinek problemleri ile boğuşuyor

Oldukça samimi geçen ziyarette, Taşkınköylülerin en büyük sorunlarının çöp, koku ve sinek olduğu öğrenilirken, vatandaşlar belediyenin bölgeyi resmen kendi kaderine terk ettiği vurguladı.

Özellikle çöp ve beraberinde gelen dayanılmaz kokuların defalarca belediyeye şikayet edilmesine rağmen hiçbir önlem alınamadığından yakınan vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte korkunç bir sinek istilasının yaşandığından dert yandılar. Belediyenin sinek istilasına karşı erken önlem almadığını ifade eden vatandaşlar, bunun sonucunda da Lefkoşa’da hiç görülmeyen ‘kurt sineklerinin’ görülmeye başlandığını belirttiler.

Denktaş: DP sorun çıkaran değil, sorun çözen bir parti

Ziyarette konuşan DP İlçe Başkanı Rauf Denktaş da, DP’nin sorun yaratan bir parti değil, sorun çözen bir parti olduğunun hem geçen hükümetler hem de şimdiki hükümet döneminde çok belli olduğunu söyleyerek, 24 Haziran’dan sonra aynı sorun çözen anlayışın LTB’nin de başına geçeceğini müjdeledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği belediye meclisi adayları da, aktarılan sorunları tek tek not alarak, çeşitli projeleri ve çözüm önerilerini paylaştı.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu