Reklamı Geç
Advert
Advert

ODTÜ Montessori’de mezuniyet heyecanı

ODTÜ Montessori’de mezuniyet heyecanı

ODTÜ Montessori Okulu 2017-2018 Akademik Yılı’na muhteşem bir tören ile veda etti. ODTÜ Montessori Okulu öğrencisi 14 çocuk, okul bünyesinde önceki gün düzenlenen törende diplomalarını aldı

KKTC'de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları'nın ODTÜ şubesinde önceki gün mezuniyet coşkusu yaşandı.

Okulda düzenlenen törene, Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün ve ODTÜ Montessori Okulu çocuklarının yanı sıra aileleri, okul öğretmenleri katıldı.

Çocukların ellerinde meşale ve Montessori eğitim sistemini vurgulayan yaftalarla tören alanına girişi ile başlayan mezuniyet töreni, yaşam hakları elinden alınmış, savaşlarda ve savaş nedeni ile aileleri ile birlikte ülkelerinden kaçarken yaşamlarını kaybeden çocuklar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün ve ODTÜ Montessori Okulu Müdürü Bilgün Aligüllü Avcı, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Düzgün ve Avcı’nın konuşmalarının ardından Montessori materyali devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Mezuniyet kutlamaları mezun çocukların güne özel hazırladıkları dans ve drama gösterilerinin sunumu ve şiir dinletileri ile devam etti. Çocukların birbirinden güzel sunumunun ardından diploma törenine geçildi.

Duygu seli yaşandı

Kıbrıs Montessori Okulları’nın ODTÜ şubesinde yapılan mezuniyet törenlerinde coşku, heyecan, hüzün ve gurur bir arada yaşandı.

Mezun olan çocuklar büyük bir heyecan ile diplomalarını alırken aileler çocuklarını mezuniyet cübbeleri ile görünce duygulu anlar yaşadı.

Öğretmenler ise çocukların başarıları ile gururlanırken onlardan ayrılacağı için hüzünlendi bir yanları buruk kaldı.

Düzgün: Gurur duyuyorum

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün, KKTC'de Montessori yöntemini tüm ilkeleriyle uygulayan Montessori Okulları olmanın ve Montessori adını okullarının adına taşımanın gururunu yaşadığını söyledi.

Hatice Düzgün, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 2017-2018 Akademik Yılı’nın yılının kendileri için oldukça yoğun bir o kadar da verimli ve başarılı bir dönem olduğunu belirtti, yeni akademik yılın da eğitim ve öğretim alanında başarılı bir yıl olmasını temenni etti.

Öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ve zor bir meslek olduğunu ifade eden Hatice Düzgün, mesleğin en iyileri ile Kıbrıs Montessori Okulları çatısı altında çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Montessori çocukları ve aileleri ile de guru duyduğunu belirten Düzgün, Montessori mezunlarının ailelerinin de katkısı ile ileriki eğitim hayatında da çok başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Avcı: Mutluluk ve gurur duyuyorum

ODTÜ Montessori Okulu Müdürü Bilgün Aligüllü Avcı, konuşmasında, Montessori eğitiminin önemine dikkat çekti.

Avcı, Montessori eğitiminin çocuğun kendi kendini geliştirebilmesini ve kendine yetebilmesini amaç edinen özgür eğitim bilimi olduğunu kaydetti, “Biz çocuklara sadece aileleri ile birlikte değil kendilerinin de tek başına birey olduklarını öğretiyoruz” dedi.

Avcı, “Bu bağlamda 14 küçük yüreği ileride çok başarılı bir hayat ve iyi bir kariyer için hazırladık. Siz değerli velilerimizden aldığımız emanetleri donanımlı bir şekilde şimdi tekrar size emanet ediyoruz. Şimdi sıra ilk adımlarını atmaya geldi. Bu güzel güne sizlerle birlikte şahit olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum” diye konuştu.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu