Reklamı Geç
Advert
Advert

ÖZÇINAR: DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

ÖZÇINAR: DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

Güzelyurt Belediye Başkanı ve UBP Belediye Başkan adayı Mahmut Özçınar, meclis üyesi adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Özçınar ekibiyle birlikte bu sabah sırasıyla Gayretköy, Serhatköy ve Şahinleri ziyaret ederek, evleri tek tek ziyaret ettiler. Vatandaşla bire bir sohbet eden Adaylar kendilerini tanıtarak, 2018-2022 döneminde görev almak için destek istedi.

Güzelyurt Belediyesi’nin vizyonunu,  yeni projelerini ve kendilerinin özgeçmişlerini içeren broşürleri evlere dağıtan Adaylar, ev sahipleriyle sıcak sohbet gerçekleştirdi.

"KENT MERKEZİNDE ALT YAPIYI TAMAMLADIK SIRA KÖYLERDE"

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar kent genelinde altyapı çalışmalarının tamamlandığına işaret ederek, tüm su şebekesinin değiştiğini, yağmur suyu-drenaj hatlarının kentin tamamında döşendiğini anlattı.

Güzelyurt Belediyesi’ne 2008’de belediye sınırlarına bağlanan dokuz köyde öncelik sırasına göre yatırımlar yapıldığını belirten Özçınar yeni dönemde köylere hayat verecek projeler yapılacağını söyledi. Köylerde çıkılan ihaleler doğrultusunda ihtiyaç duyulan sokak ve caddelere asfalt döküldüğünü ifade eden Özçınar köylerde alt yapısı eksik olan sokakların gerek Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi katkılarıyla gerekse Belediye’nin öz kaynaklarıyla etaplar halinde yapılmasının hedeflendiğini söyledi. 

Tüm köylerde açık alan fitness ve çocuk parklarının yenilendiğini de anımsatan Özçınar, kentin ve köylerin gelişiminde Türkiye kalkınma ve ekonomik işbirliği Ofisi’nin çok büyük katkısı olduğunu belirtti.

"SOSYAL KONUT PROJESİ"

“Biz çalışacağız kentimiz kazanacak” diyen Özçınar yeni dönemde yapmayı düşündüğü sosyal konut projesinin hazır olduğunu söyledi. Gerek kent merkezinde gerekse köylerde hayata geçirecekleri sosyal konut projesinin çizilmiş olduğunu ve partner bankanın da hazır olduğuna dikkat çeken Özçınar bu projeyle iç göçü durdurmayı hedeflediklerini söyledi.  Güzelyurt Belediyesi’nin vizyon sahibi olduğunu ve bu vizyon sayesinde kenti daha yaşanabilir kılmak için çalıştığını belirten Özçınar, Güzelyurt’u onur ve gurur duyulan bir hale getirmenin en büyük sorumlulukları olduğunu söyledi.

"ARITILAN SU NARENCİYE ÜRETİCİLERİNE HAYAT VERECEK"

Güzelyurt Belediyesi’nin yeni dönemde gerçekleştireceği en önemli projelerinden birinin arıtılan suyun tarımsal alanda kullanılacak olması olarak açıklayan Özçınar, mevcut arıtma tesisinin yanına 150.000 tonluk havuzun inşa edilmesini ve bu suyun tarımsal alanda kullanılmasını içeren 7.5 milyon Euro’luk ihalenin Avrupa Birliği tarafından onaylandığını vurguladı. Özçınar, Narenciye sektörüne hayat verecek bu projenin ürün kalitesini artırmada ve üreticilerin suyu daha ucuza kullanmasında büyük katkısı olacağına inanç belirtti.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Samani, cep telefonlarının karşılıklı kullanımıyla ilgili açıklama yaptı
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu
Ani ölüm: 36 yaşındaki kişi ölü bulundu