Reklamı Geç
Advert
Advert

Maliye'yi güçlendirmek Sağlık Bakanı'na mı kaldı!

Rana Sarro Yazdı (Yorum)

Maliye'yi güçlendirmek Sağlık Bakanı'na mı kaldı!

Sendikaların peşinde koşarken, "Sağlıkta tasarruf olmaz" diye haykıran birisinin, koltuğa oturur oturmaz "Tasarruf" sözcüğünü dilinden düşürmemesine tahammül edemiyorum!

"Tasarruf" kelimesinin özellikle de sağlık alanında geçirilmesini kaldıramıyorum.  

"Sağlıkta tasarruf olmaz" diye haykıran kişinin, Bakan olurkenden, "Tasarruf kültürünün oluşmasını sağlayacak ve örnek oluşturacak en önemli kesim, biz sağlıkçılarız" demesine hayret ediyorum. 

"Sağlıkta tasarruf olmaz" diyerek sağlıkçıların, doktorların, hemşirelerin yanında "Hak arama mücadelesi veren" bir kişinin, bugün Bakan koltuğundayken, "aldıkları önlemlerin kamu maliyesini güçlü ve sürdürebilir tutmak için" olduğunu söylemesine inanamıyorum. 

Sağlık Bakanı Filiz Besim bugün de BRT'de yaptığı açıklamalarda, aldıkları önlemlerin kamu maliyesini güçlü ve sürdürebilir tutmak için olduğunu ifade ederek, bir kriz olduğunu ve kaynakları sıkmak ve tasarruf yapmak durumunda olduklarına işaret etti. 

Maliye'yi güçlendirmek, sürdürebilir tutmak, krizi aşmak, kaynakları sıkmak, TASARRUF YAPMAK size mi kaldı Sayın Bakan?

Hani "Sağlıkta tasarruf olmazdı?" Hani sağlık çalışanlarının, doktorların, hemşirelerin emekleri paha biçilemezdi, hangi sağlığın, hayatların emanet edildiği doktor ve hemşirelerin haklarına dokunulamazdı? 

Bugün Sağlık Bakanlığı koltuğuna atanır atanmaz, koskoca diploma sahibi doktorların, hayat kurtaran hemşirelerin ve tüm sağlık çalışanlarının emeklerini konuşmak yerine, "TASARRUF"u dilinden düşürmeyen, yine aynı kişi mi diye düşünmeden edemiyorum. 

Yazdıklarımı herkes de bizzat düşünüp, araştırıp, soruşturup, yorumlayabilir.

Eğer bu yazdıklarımın bir teki yanlışsa, ben Bakan'dan özürdilemeye hazırım. 

Yok eğer, tüm bu yazılanlar doğruysa, Sağlık Bakanı, tüm sağlık camiasına, tüm hekimlere, tüm hemşirelere büyük bir özür borçlu! 

Onurları, şerefleri, haysiyetlerini, ayaklar altına aldığı; emeklerini hiçe saydığı; emek yanlısı olmak yerine sermaye yanlısı olmayı tercih ettiği için onlara koskoca bir özür borçlu. 

Hekimlerin, hemşirelerin, ebelerin, fedakarlıklarıyla, özverileriyle halka verdikleri hizmetleri konuşmak yerine, "kamu maliyesini güçlü ve sürdürebilir tutmayı" konuştuğu için, ne yazık ki sağlık camiasından ne kadar af dilese de yetmez...!


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor