Reklamı Geç
Advert
Advert

Özgöçmen: Hemşire ve ebelerin kıymeti bilin!

Özgöçmen: Hemşire ve ebelerin kıymeti bilin!

Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, sendikaların hükümetle uzlaşma sağlamasının ardından Evrenselgazete'ye yazılı bir açıklama göndererek, yaşananlara dikkat çekti ve "hemşirelerin ve ebelerin kıymetini bilin" dedi. 

Özgöçmen, ek mesai yapmama eyleminin kısa sürecinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde 5 ana servis kapatılarak başka servislere taşınmak zorunda kalındığını; açık servislerde yetersiz hemşire ile hizmet verilmeye çalışıldığını; acil vakalar dışında hastanede ameliyatların neredeyse yapılamaz duruma geldiğini işaret etti. 

Bu vesileyle hemşirelerin ve ebelerinin öneminin daha iyi anlaşılması gerektiğine dikkati çeken Özgöçmen, eylemin sonlandırılmaması ve bir adım daha ileriye götürülmesi halinde ise, yaşanacak olanları düşünmek bile istemediğini kaydetti ve hemşire ve ebelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, 112 hızır birimi ve yoğun bakımdaki meslektaşlarının görevlerinin başında olduğunu belirten Özgöçmen, bu nedenle 112 hızır ekibi ile yoğun bakım ekibini ayrıca saygıyla selamlamak istediğini de sözlerine ekledi.

Özgöçmen, işlerin bu raddeye geleceğini öngörüp, hükümete anlatmaya çalıştıklarını ancak, bazı durumların kaçınılmaz olarak yaşandığını ifade ederek, tüm bunlar yaşanırken, hastaların emniyetine dikkat etmeye de azami gayret sarfettiklerini belirtti ve şöyle devam etti:

"Bizlerin de haklı durumdaki çalışan ve emekçiler olduğumuzun unutulmaması gerektiğini hatırlatmak isterim. Yaşanan bu süreçte alın terimizden fedakarlık ettik. Bizlere paragöz damgası vurmaya çalışanlara da haklılığımız ve ek mesai yapmamamız halinde yaşanacakları göstermiş olduk. Bazı arkadaşlarımız alınan bu karara kızıp eleştireceklerdir. Bizler de onları saygıyla dinleyeceğiz. Başlatılan bu mücadelede, bütün olmayı başaran, başta meslektaşlarımın, tüm kamu emekçilerinin ve diğer sendikacı dostlarımızın göstermiş olduğu direnişe teşekkür eder, saygıyla selamlarım."


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor