Reklamı Geç
Advert
Advert

Başbakan, halka askeri kantinleri yasaklattı

Bakan Nami açıkladı: Başbakan Erhürman askeri makamlarla görüştü

Başbakan, halka askeri kantinleri yasaklattı

Askeri kantinlerin sivil halka yasaklanması için, Başbakan Tufan Erhürman'ın girişimlerde bulunduğu ortaya çıktı...

Rana Sarro

Marketler Birliği'nin, askeri kantinler ile ilgili hükümet yetkililerine başvurması üzerine, askeri kantinlerin sivil halka yasaklanması yoluna gidiliyor. Bu ekonomik krizde, fakir halkın daha ucuza alışveriş yaptığı askeri kantinlerin halka yasaklanması için bizzat Başbakan Tufan Erhüman'ın girişimde bulunduğu öğrenildi. 

Askeri kantinlerin sivil halkın girişine yasaklanması konusunda Başbakan Tufan Erhürman'ın açıklamalarına başvurmak isteyen Evrenselgazete'den Rana Sarro, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Muratoğlu'na ulaştı.

Ahmet Muratoğlu, Başbakan ile görüşerek Evrenselgazete'ye bilgi verdi. Muratoğlu, Başbakan'ın bu yönde bir girişimi olmadığını, bu kararın askeri kantinlerin kendi bünyesinde alınmış olabileceğini savundu. Bunun üzerine, Evrenselgazete konuyu Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami'ye sordu.

Bakan Özdil Nami; "Askeri kantinlerle ilgili konuyu doğrudan Başbakan ele aldı ve ilgili askeri makamlarla birkaç kere değerlendirdi. Askeri kantinlerin kime açık olabileceği ile ilgili yasal düzenleme var. Bunun uygulanmasına yönelik herkesin dikkatli ve daha hassas olmasını talep etti Sayın Başbakan. Sanırım bu konu Başbakan'ın girişimleri üzerine olan gelişmeler olabilir diye düşünüyorum" dedi.

Başbakan Erhürman'ın, kapalı kapılar ardında, askeri makamlarla görüştüğü ve bunu halktan gizlemeye çalıştığı ortaya çıktı. 

Dövizin yükselişiyle, hayat pahalılığının arttığı ve halkın alım gücünün düştüğü, marketlerin serbest piyasa ekonomisini fırsat bilerek, fahiş pahalılıklar yaptığı ve halkın geçinemeyecek duruma düştüğü böylesi kriz ortamında, Başbakan Tufan Erhürman'ın ve hükümetin, Marketler Birliği'nin yani sermaye kesimi olan marketlerin yanında olmayı seçtiği anlaşılıyor. 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor