Reklamı Geç
Advert
Advert

Bu okullarda yarın uyarı grevi yapılıyor...

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Yardımcısı Akgün Kaçmaz tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, 08:00-11:00 saatleri arasında uyarı grevi yapılacağı belirtilen okullar bildirildi.

Bu okullarda yarın uyarı grevi yapılıyor...

Dipkarpaz İlkokulu, Alasya İlkokulu, Şht. Tuncer İlkokulu, Şht. Zeki Salih İlkokulu, Güvercinik R. R. Denktaş İlkokulu'da uyarı grevi yapılacağı belirtildi. Yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Ülkemize giren nüfusu kontrol edemeyen, hükümetlerin eğitim ve sağlığı planlayamaması öğretmen eksikliğinin temel nedenidir. Bu gerçeğe Türkiye’nin eğitim ambargosu da eklenince durum tam bir kaosa dönüşmüştür.

Yaşadığımız süreçte sendikamız öğretmen atamalarının yapılabilmesi için tüm bürokratik süreçleri takip etmiş atama yetkilerinin alınabilmesi için gerekli girişim ve incelemeleri yapmıştır. Ancak hükümetin beceriksizliğinden dolayı bu yetkilerin bir türlü çıkmamış olması tam bir KKTC yansıması olarak karşımızda durmaktadır.Geçtiğimiz günlerde pek çok okulumuzda öğretmen eksikliğinin devam ettiğini pazartesi mesai bitimine kadar öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda öğretmen eksikliği bulunan bazı okullarımızda greve gitmek zorunda kalacağımızı açıklamıştık.

Yaptığımız tüm girişim ve uyarılarımıza rağmen okullarımızda öğretmen eksiklikleri devam etmektedir. Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu sabır ve hoşgörünün sonuna geldiğimizi belirtmek isteriz. Bundan dolayı aşağıda ismi geçen okullarımızda yarın (16 Ekim Salı) 08:00-11:00 saatleri arasında uyarı grevimiz gerçekleşecektir. Öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda Çarşamba gününden itibaren greve yeni okullarımız da eklenecektir. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

Dipkarpaz İlkokulu
Alasya İlkokulu
Şht. Tuncer İlkokulu
Şht. Zeki Salih İlkokulu
Güvercinik R. R. Denktaş İlkokulu"


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor