Reklamı Geç
Advert
Advert

Polis Yolsuzluk Dosyalarını Geciktiriyor mu?

Yolsuzlukların üzerine gidileceği vaatleriyle iktidara talip olunduğu ancak hükümete gelmeleriyle bundan vazgeçildiği yönündeki eleştiriler üzerine Halkın Partisi Genel Sekreteri Yenal Senin, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Polis Yolsuzluk Dosyalarını Geciktiriyor mu?

Rana Sarro

Evrenselgazete'ye konuşan HP Genel Sekreteri Yenal Senin, "tam tersine yolsuzluklarla ilgili ne kadar iddia varsa bugün onunla ilgili adım atmaya başladık, ki az önce Meclis canlı yayınında da görüldüğü üzere, her zaman yolsuzluk soruşturması bizden başlasın diyen kişilerin bu dosyalar gelmeye başlar başlamaz nasıl geri adım attığını gördük" dedi.

''Polisin içinde bu dosyaların hazırlanmasında bir gecikme var''

Halkın Partisi'nin ne söz verdiyse onu yapmak için adımlar atmakta olduğunu kaydeden Yenal Senin, "bu bağlamda evet Parti Başkanı yaptığı açıklamada da Polisin içinde bu dosyaların hazırlanmasında bir gecikme vardır. Bununla ilgili de gerekli baskı unsurunu yapmış bulunmaktayız. Ama şuan için ne söz verdiysek o yönde hareket ediyoruz. Sonuçta davalık konularla ilgili çok içeriğine girmem doğru değildir. Ancak biz hesap soracağız dedik. Hesap sorulması için yol göstereceğiz dedik ve bu bağlamda da adım atmaya devam ediyoruz. Hiç geri adım atmadık, tam tersine biz ileri gittikçe karşı tarafta hesap verebiliriz anlımız açık diyen kişilerin nasıl panik olduğunu görüyoruz" diye konuştu. 

Yenal Senin, "bunu bir partinin kurultayına bağladılar. Bir kere biz böyle bir ayarlama yapmadık. Dosyaların poliste ne zaman hazırlanacağı ya da savcılıktan çıkacağı ile ilgili bizim bir etkimiz yoktur. Hal böyle iken bunu kurultay zamanına denk getirme gibi bir etkimiz de olmaz" diye de ekledi.

Savcılığın polisten gelecek dosyayı inceleyeceği ve bir suç unsuru bulunması halinde Meclis'e gönderileceğini söyleyen Yenal Senin, "hangi partiden olursa olsun herhangi bir dokunulmazlığın kaldırılması ile ilgili bir görüş gelecekse biz buna hem kendisini aklaması hem de ülkenin hesap verebilir bir yönetime kavuşması için evet diyeceğiz" dedi. 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katrugalos:Kıbrıs’ta uluslararası hukuktan yanayız
Katrugalos:Kıbrıs’ta uluslararası hukuktan yanayız
ODTÜ öğrencileri ayaklandı
ODTÜ öğrencileri ayaklandı