Reklamı Geç
Advert
Advert

Başkanlığa seçilen isimin saat 22.30’da kesinleşmesi bekleniyor

Başkanlığa seçilen isimin saat 22.30’da kesinleşmesi bekleniyor

Ulusal Birlik Partisi 21’nci Olağan Kurultayı’nda oy verme işlemi saat 09.30 itibari ile başladı, oy verme işlemi saat 19.00'da tamamlandı. Yaklaşık 7 bin 300 UBP’li oy kullandı. Oy sayım işlemi saat 20.00’da başladı. 

7 bin iki UBP’linin oy kullandığı seçimde UBP başkanlığı için Hüseyin Özgürgün, Ersin Tatar, Faiz Sucuoğlu ve Sunat Atun yarışıyor. 

Divan Başkanı, Meclis Başkan Yardımcısı ve UBP Lefkoşa milletvekili Zorlu Töre, TAK muhabirine kısa bir açıklama yaptı. Töre, oy verme işleminin saat 19.00’da tamamlanmasıyla oy pusulalarının denkleştirileceğini, oy sayımına ise tahminen 20.30-21.00 sıralarında geçileceğini söyledi.

Töre, başkanlığa seçilen isimin saat 22.30’da kesinleşmesini beklediklerini, adayların kullanılan oyların yarısından azını alması durumunda ikinci tura gidileceğini ifade etti.

Zorlu Töre, ikinci tura gidilmesi halinde Parti Meclisi üyeleriyle ilgili sayımın da ikinci turun olacağı 3 Kasım’da yapılacağını söyledi.

Kurultaya katılımla ilgili de değerlendirmede de bulunan Töre, “Katılım yüksek” dedi. UBP Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılan 21. Olağan Kurultayına katılım yoğun.  

Kurultayda gerginlik!
Ulusal Birlik Partisi 21’nci Olağan Kurultayı’nda gerginlik yaşandı.İsmi bilinmeyen 2 kişi oy vermek için salona geldi ancak YSK listelerinde isimleri bulunmadığı için oy kullanmalarına izin verilmedi. Oy veremeyen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Rötarlı başladı

Ulusal Birlik Partisi 21’nci olağan kurultayında oy verme işlemi saat 09.30 itibari ile başladı. Katılımın yoğun olduğu kurultayda saat 9.40 sıralarında sistem çöktü. Birçok UBP’li duruma tepki gösterdi. Ancak kısa süreli uğraş sonucu sistem düzeltildi. Bu süre zarfında zaman kaybedilmemesi için oy verme işlemi manuel olarak devam etti.

Kurultayda aksilikler üst üste

Ulusal Birlik Partisi 21’nci Olağan Kurultayı’nda aksilikler üst üste yaşandı. Sabah saatlerinde sistem çökmüştü daha sonra ise elektrikler kesildi. Divan Başkanı Zorlu Töre elektrikler gelene kadar oy verme işlemini o sürede durdurdu.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Bakanlardan Kalkanlı Yaşam Evi’ne ziyaret
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor
Deprem Simülasyon Tırı KKTC’de eğitsel faaliyet veriyor